Velké Meziříčí: Kampaň Mezinárodní den tance

Zdravé město Velké Meziříčí pořádá první ročník Tance na rozkoši - oslavu Mezinárodního dne tance.

Proč právě tanec? Tanec přináší radost, posiluje ducha a zvyšuje pocit sebevědomí. Podporuje správné držení těla, uvolňuje svaly a šlachy, ulevuje od stresu, podporuje trávení. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, u lidí starších je tanec již formou léku. Podporuje totiž koncentraci mozku a správnou koordinaci pohybů. Je dokázáno, že trénuje i krátkodobou paměť, reakční rychlost a snižuje riziko demence. Prokázalo se, že zvláště vhodný je tanec pro seniory, neboť omlazuje mozek i tělo a je nejúčinnější prevencí proti poklesu duševní i tělesné zdatnosti. Dokonce zmírňuje i riziko Alzheimerovy choroby či jiných neurodegenerativních onemocnění.

Kampaň "Den tance" vznikla již v devadesátých letech minulého století ve Zdravých městech v Irsku.

Josef Švec