• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Prachatice: Senioři se vzdělávali ve zdravé výživě

Zdravé jídlo každý den je důležité pro všechny generace, na tom se jistě shodneme všichni, kdo máme zájem se v plné síle a kráse člověčenství dožít co nejvyššího věku bez ztráty kytičky. Členové našeho spolku Seniorská občanská společnost Prachatice jsou si toho dobře vědomi a rádi vzdělávají na toto aktuální téma. Počátkem ledna měla velká část členů čas a chuť poznat něco nového ze světa potravin a jídel, jak po stránce informační, tak i jak nastavit jednoduché a kvalitní stravování, které nám prospívá. Jídlo by mělo splňovat vše po stránce zdravotní, chuťové, aby nás nebolelo bříško, měli jsme bystrou mysl a duševní krásu. Naplánovali jsme si ve spolupráci se Střední školou Vimperk interaktivní seminář ve školní restauraci „Sv. Rafael“ ve Vimperku na úterý 15. 1. 2019. Všichni jsme se moc těšili, protože je moc fajn, když se nám věnují budoucí odborníci na gastronomii a zdravé stravování. Mladí lidé dokáží povzbudit a hezky pohovořit se staršími lidmi a všichni z tohoto setkání mají pěkný pocit.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Zdravé a dostupné stravování

Kanton ŽENEVA: Zdravé a dostupné stravování

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Chrudim

Ústí n.L.: Pět klíčů k bezpečnému stravování

Pět klíčů k bezpečnému stravování

Ústí nad Labem

Prachatice: Zdravé stravování zdravotně postižených a seniorů

Zdravé stravování zdravotně postižených a seniorů

Prachatice