• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Moravskoslezský kraj: Telemedicína za podpory kraje zachraňuje lidské životy

Telemedicínské měření na dálku je jedním z „chytrých projektů“, které se realizovaly díky podpoře Moravskoslezského kraje. Zjištěné hodnoty tohoto měření přivolají v případě potřeby lékařskou pomoc, známe případy, kdy byl dokonce zachráněn lidský život. Chytrá řešení tak v provozu obstála, kraj bude v jejich podpoře pokračovat.

Telemedicínské měření bylo jedním z projektů, které byly nejlépe vyhodnoceny v soutěži o nejlepší chytrá řešení, kterou v loňském roce organizoval Moravskoslezský kraj. Na realizaci nejlepších šesti projektů kraj přispěl celkovou částkou 2 a půl milionu korun. Loňský vítěz soutěže - Národní dohledové centrum Ústavu vývoje a klinických aplikací nasadilo 47 přístrojů, které na dálku měří zdravotní stav pacientů ve třech sociálních zařízeních v kraji. Je sledováno 228 uživatelů, aniž by byla potřebná jejich návštěva nemocnice nebo lékaře. Díky tomu se nejen zvýší pohodlí uživatelů, ale také se sníží počet převozů sanitními vozy.

„Byli jsme zvědaví, jak senioři na tuto technickou vymoženost zareagují. Měli jsme dokonce obavy, zda na telemedicínu přistoupí. Nakonec se ukázalo, že pacienti měření takzvaně na dálku vítají. Lékaři mají data o pacientech okamžitě k dispozici a jsou upozorněni na jejich zhoršený stav přes internetový portál. Mohou tak pružně reagovat, například úpravou medikace, popřípadě výjezdem za pacientem,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že za dobu fungování naměřily telemedicínské sety u pacientů přes 1200 alarmujících hodnot.
Kontakt na Zdravé město

Související témata ...

Zdravotní služby, pojišťovny

Kontakt...

Petr Strakoš
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Valašské Meziříčí: Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Valašské Meziříčí

Chrudim: Nový domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou

Nový domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou

Chrudim

Praha-Libuš: První stacionář pro nemocné Parkinsonovou chorobou

První stacionář pro nemocné Parkinsonovou chorobou

Praha-Libuš

Dobřany: Zdravotní středisko nad supermarketem - ojedinělý projekt

Zdravotní středisko nad supermarketem - ojedinělý projekt

Dobřany

Prachatice: Hospic nabízí domácí péči o nemocné

Hospic nabízí domácí péči o nemocné

Prachatice

Chrudim: Pečovatelská služba non-stop

Pečovatelská služba non-stop

Chrudim