Krnov: Tradiční cyklovyjížďka "Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu"

Letošní vyjížďka nazvaná Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu, která se uskutečnila v sobotu 1. září, byla rekordní. I přes nepříznivou předpověď se totiž počasí nakonec umoudřilo a čtvrtého ročníku oblíbené akce se zúčastnilo rekordních 592 cyklistů.

Ti na celkem deseti stanovištích mezi Krnovem a Opavou plnili různé úkoly a odměnou jim byly cyklistické reflexní prvky, samolepky nebo pexeso. Na startu, respektive v cíli, se pak účastníci již tradičně mohli občerstvit Kofolou nebo Jupíkem a Fidorkou.

„Za organizátory mohu říct, že akce se opravdu vydařila, a jsem velice ráda, že se těší čím dál tím větší oblibě, což dokazuje každoročně se zvyšující počet zúčastněných. Doufám, že všichni byli spokojení a těšíme se zase příští rok,“ řekla Kristýna Antonyová, koordinátorka akce, kterou pořádala města Krnov a Opava ve spolupráci s firmami Kofola a Mondelēz International. „Již nyní hledáme vhodný termín pro další, v pořadí již pátý ročník,“ dodala.