Jihlava: Strollering - již tradiční závod kočárků

V neděli 10. dubna 2016 odstartují na několika desítkách míst v ČR v pořadí již páté Strolleringové závody - závody ve sportovní chůzi s kočárkem.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering®. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ dodává.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering – outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.