Jihlava: Cesta za čistým vzduchem

V rámci kampaně ke Dni bez tabáku, v Jihlavě nazvanou Cesta za čistým vzduchem, se uskutečnila Nordic/priessnitz walkingová procházka nenáročným terénem z centra města naučnou stezkou Stará Plovárna. Zkušená lektorka Jana Matoušková účastníkům nastavila správně hole, vysvětlila důležitost zahřátí svalů při rozcvičce a správnou techniku nordic walkingu. A bylo možné vyrazit - po hradbách, přes dopravní hřiště směrem ke Staré Plovárně. Malé zastávky byly pouze na povšimnutí si panelů s místní květenou, ptáky, savci apod.

V prostředí krásné přírody následovala ukázka a nácvik rehabilitačního dýchání a na břehu rybníka vysvětlení a samotné ochlazování dolních končetin. Po závěrečném strečinku probíhala diskuse s lektorkou v restauraci U Jakuba.

Ing. Soňa Krátká