• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Brno: Cyklus seminářů k první pomoci u dětí a prevenci úrazů u seniorů

V rámci projektu Brno – Zdravé město se od 17. září do 30. listopadu 2018 uskuteční cyklus 32 seminářů pro veřejnost věnovaných zásadám poskytování první pomoci u dětí a prevenci úrazů seniorů.

Poskytování první pomoci u dětí je odlišné od dospělých pacientů, a to zejména při život ohrožujících stavech. Např. dýchání z úst do úst je u dětí stále významnou součástí laické resuscitace, protože nedostatek kyslíku bývá nejčastější příčinou zástavy oběhu u dětí. Na seminářích, které se uskuteční v mateřských centrech, bude kladen důraz zejména na praktický nácvik – účastníci se naučí, jak odstranit cizí těleso z dýchacích cest, v případě nutnosti resuscitovat, ale i zastavit krvácení.

Na seminářích „Prevence úrazů seniorů“ se zájemci v klubech seniorů při brněnských městských částech dozvědí, jakými typy úrazů jsou osoby ve vyšším věku nejčastěji ohroženy, ale hlavně to, jak jim předcházet. Proto bude zájemcům představena řada praktických pomůcek pro použití v domácnosti i pohybu městem.

Účastníci seminářů obdrží ilustrovanou brožuru „Kapesní rádce 1. pomoci dětem“, či „Jak vyzrát nad úrazy v seniorském věku“, které byly vytvořeny v rámci aktivit projektu Brno – Zdravé město. Semináře jsou pro účastníky zdarma, na jejich financování se podílí Jihomoravský kraj v rámci dotačního programu „Zdravé municipality JMK 2018“.

Více informací a místa konání seminářů jsou umístěny na webu www.zdravemesto.brno.cz v sekci Akce a kampaně.
Kontakt na Zdravé město

Kontakt...

Mgr. Ivana Draholová
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Chrudim

Kroměříž: Vzdělávání k úrazové prevenci v rámci Bezpečné komunity

Vzdělávání k úrazové prevenci v rámci Bezpečné komunity

Kroměříž

Havlíčkův Brod: Dobrovolník dobrovolníkům - školení předlékařské první pomoci

Dobrovolník dobrovolníkům - školení předlékařské první pomoci

Havlíčkův Brod

Kraj Vysočina: Zdravotní politika kraje - Program Zdraví 2020

Zdravotní politika kraje - Program Zdraví 2020

KRAJ VYSOČINA

Třebíč: "Lékaře se nebojíme" - prevence a osvěta v MŠ

"Lékaře se nebojíme" - prevence a osvěta v MŠ

Třebíč